Adres:
oś. Mazurskie 37, 11-700 Mrągowo
Telefon:
+48 601-174-683

Wizyty domowe

Realizuję terapie w Państwa domach

Skontaktuj się ze mną!

mgr Fizjoterapeuta NDT-Bobath
Michał Kościuczuk

Jestem absolwentem Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Wiodącą cechą niezbędną w wykonywaniu przeze mnie zawodu fizjoterapeuty jest otwartość na kontakt z drugim człowiekiem. Moje indywidualne podejście do dzieci, ich potrzeby i oczekiwania, są bardzo ważnymi elementami w skutecznym prowadzeniu terapii i mobilizowaniu ich do współpracy. Przekłada to się również na mój dobry kontakt z niemowlętami. Umożliwia mi to ich lepsze poznanie, zrozumienie, dostrzeżenie u nich braków i nieprawidłowości ruchowych w początkowym okresie życia.

Metoda NDT-Bobath polega na stosowaniu technik i wspomagań w celu obniżenia podniesionego napięcia mięśniowego, jak również obniżenie napięcia wzmożonego. Minimalizuje nieprawidłowe wzorce ruchowe i hamuje nieprawidłowe odruchy. Wyzwala i naucza oraz wspomaga wykonywanie ruchów najbardziej zbliżonych do prawidłowych wzorców tak, by dziecko wykorzystało je i powtarzało prawidłowo wyuczone czynności niezbędne w życiu codziennym. Metoda ta skupia się na rozszerzeniu wachlarza funkcjonalności rozwoju dziecka, by stało się ono jak najmniej zależne od otoczenia.

Prowadzę terapię dotyczącą (wizyty domowe):

  • zaburzeń neurologicznych
  • zaburzeń napięcia mięśniowego
  • opóźnienia rozwoju ruchowego
  • wad postawy
  • skolioz

Dlaczego warto skorzystać z rehabilitacji ?

Powodów jest naprawdę wiele. Rehabilitacja może być potrzebna w przypadku choroby, przebytych urazów i rekonwalescencji.
W takich przypadkach wsparcie fizjoterapeuty pozwoli szybciej wrócić do zdrowia.


Moimi atutami są indywidualne podejście do pacjenta oraz wiedza i doświadczenie, dzięki którym masz pewność, że twój problem zostanie odpowiednio zdiagnozowany.
Odzyskaj sprawność i zacznij żyć pełnią życia!